X-Ray Cihazı-Metal Dedektör

X-Ray Cihazları

X- ışını teknolojisi ile çalışmasına devam eden xray cihazları, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılır. X-ışını, 1895 yılında Alman olan bilim adamı Wilhelm Conrad Röntgen tarafından keşfedilmiş olup elektromagnetik bir ışınım olarak da bilinmektedir. Görünür ışıklara ya da doğada bulunan radyo dalgalarına benzemektedir. Bu ışınlar boşlukta yayılabilir ve gözle görülemezler. X-ray cihazlarının x-ışını ünitesi kısımlarında aktif olan x-ışını, eşyaları aşağıdan yukarıya doğru tarama yapmanızı sağlar. Eşyalar da xray cihazının konveyöründe bulunmaktadır. Bu aramalar, çift yönlü ve derin bölge alarmlıdır. Bu şekilde tehlike unsuru olan maddeler, kolayca tespit edilmektedir.

Kapı Tipi Metal Dedektör

Günümüzde güvenlik önlemleri alabilme noktasında artık pek çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri, adliye ve emniyet gibi alanların geçişlerinde çok sıkça karşılaştığımız bu güvenlik ürünü; bizlere olası bir aksilik durumunun habercisi olarak bilgilendirme sağlamaktadır.

Şöyle ki, kapı girişlerinde güvenlik önlemlerini sağlama maksadı ile kullanılan bu ürün çeşidi, en temel şekilde kullanım alanları yaratmasıyla biliniyor ve dedektörün var olan kişileri taraması maksadı ile kullanılabiliyor. Bu nedenden dolayı da herhangi bir sorun yaşamadan siz de ürünü kullanabileceğiniz gibi, kitlelerin üzerinde ki metal eşyaları herhangi bir el teması olmadan görebilecek ve görüntüleyebileceksiniz. Sistem, direkt olarak geçiş sonrası radyo frekansı ve kızıl ötesi teknolojisi ile kitleleri X ışınları sayesinde taramaktadır. Böylelikle metal parçaların yaymış olduğu frekanslar algılanır ve hassasiyet ayarlarına göre de uyarı verilir. Silah, bıçak ve bomba gibi insanların can sağlığını olumsuz etkileyecek zararlı maddeleri taşıyan kişilerin sisteme yakalanma olasılıkları %100’dür. Bu sayede ise var olan bölümlerde ki güvenlik önlemlerini tam kapsamıyla almış olacağınız gibi, yaşanabilecek aksiliklerin de tamamen önüne geçme şansına sahip olacaksınız. 

Kapı tipi metal dedektörü, belli boyutlara sahip ve yükseklik oranları ile de kitlelerin rahatlıkla geçiş yapmasına olanak vermektedir. Hem giriş, hem de çıkış kontrolü için ayrı bir güvenlik önlemi durumunu ortaya koyar. Üzerinde yer alan alarm seviyesinin sesini ve tonlamasını da değiştirebilme olanaklarına sahip olacağınız gibi, gürültü yoğunluğuna göre de değişim durumunu ortaya koyabileceksiniz. Zira dedektörlerin kullanıldığı yerlerde güvenlik personelleri de yer alacağından dolayı hemen güvenlik önlemleri alınır ve sorunsuzca kullanım alanları verilir.

About

Comments are closed.