Otomatik Katlanır Kapı

Otomatik Katlanır Kapı

Otomatik Katlanır Kapı sistemi Gora Door tarafından geliştirilmiş yeni bir üründür. Üç  tür katlanır kapı sistemi vardır, DC Motorlu Katlanır kapılar, AC Motorlu Katlanır kapılar, Çoklu Kanatlı Kapılar 

DC Motorlu Katlanır Garaj Kapısı

DC Motorlu Katlanır garaj kapıları, genişliği 6 metre yüksekliği ise 3 metre ye kadar uygulanabilen günlük açılım sayısı çok fazla olan yoğun kullanıma uygun kapılardır. Bu sistemde engel algılama, hız ayarlama gibi bir çok özellik vardır. Günlük en az 1000 kez çalıştırılabilir. Isınma, yay kopması, halat atması gibi sıradan garaj kapılarında olan problemler yaşanmaz. Ana yapısı 4 cm lik Isı yalıtımlı Sandviç panelden üretilir.. Kilit sistemi ise her iki kanata ayrı olacak şekilde motorlu bir kilitle güvenlik sağlanmaktadır. Garaj Kapısı uygulamalarında 3 kanatlı 2 kanatlı gibi yerin şekline ve kullanım durumuna göre değiştirilebilir. Günümüzde özellikle konut ve toplu yeraltı otoparklarda yoğun çalışabilecek bir kapı bulunmamaktadır. Bizde bu sorunu sorunumuz yaparak bu kapı sistemini 2 yıllık bir ar-ge sürecinde geliştirdik.

AC Motorlu Endüstriyel Tip Katlanır Kapı 

AC Motorlu Katlanır Endüstriyel kapılar, genişliği 8 metre, yüksekliği ise 6 metre ye kadar uygulanabilen fabrika ve hangar kapılardır. Bu sistem sabit bir hızdadır. Günümüz hangar kapıları maksimum 6 metreye genişliğe kadar uygulanabilirken Gora Door Katlanır kapı 8 metreye kadar kullanım sağlar. Kapı içine servis kapısı yapılabilmektedir. Yay kopması, halat atması gibi sıradan Endüstriyel kapılarda olan problemler yaşanmaz. Çünkü Yay ve halat kullanılmaz. Ana yapısı 4 cm lik Isı yalıtımlı Sandviç panelden üretilir, ama istenirse daha kalın malzemelerden de üretilebilir. Ful camlı modellerde üretilebilir. Kilit sistemi ise her iki kanata ayrı olacak şekilde, motorlu bir kilitle güvenlik sağlanmaktadır. Endüstriyel Kapı uygulamalarında 3 kanatlı 2 kanatlı gibi yerin şekline ve kullanım durumuna göre değiştirilebilir. Günümüzde çok geniş ve yüksek otomatik kapı sistemi çok fazla seçeneğe sahip değildir. Bu sistem sayesinde daha geniş ve daha yüksek ölçüler elde edilebilir.

Çok Kanatlı Endüstriyel Tip Katlanır Kapı 

Çok Kanatlı Endüstriyel kapılar, genişliği 25 metre, yüksekliği ise 10 metre ye kadar uygulanabilen Özel hangarlar, Uçak ve Helikopter Hangarları, Gemi tersanelerine uygun kapılardır. Günümüz hangar kapıları bir çok çeşitte malzemelerden üretilmektedir ama çoklu katlanır kapı çelik kasalı kanatları ve 4 cm ile 10 cm arası Isı yalıtımlı Sandviç paneli sayesinde hem ısı yalıtımı hem de rüzgar direnci yüksek bir kapıdır.

 Kapattığı alanın %20 si kadar yanlarda yer işgal eder. 15 metre bir kapıda sağ bir buçuk metre solda bir buçuk metre toplamda 3 metre yani %20 civarında işgaliye yapar. Yana kayacak yer olmadığı da bu sistem rahatlıkla uygulana bilir. Bazı kısımlarda dönerek yana kayma da yapılabilir. Kapı içine servis kapısı ve pencere yapılabilmektedir. Yay kopması, halat atması gibi sıradan Endüstriyel kapılarda olan problemler yaşanmaz. Çünkü Yay ve halat kullanılmaz. Ana yapısı çelik profillerden, iç yapısı ise cam, panel, alüminyum gibi malzemelerden, projenin durumuna göre üretilebilir. Ful camlı modellerde de üretilebildiği gibi Ahşap malzemelerden de üretilebilir. Endüstriyel Kapı uygulamalarında 3 kanatlı 2 kanatlı gibi yapının şekline ve kullanım durumuna göre değiştirilebilir. Günümüzde çok geniş ve yüksek otomatik kapı sistemi çok fazla seçeneğe sahip değildir. Bu sistem sayesinde daha geniş ve daha yüksek ölçüler elde edilebilir.

Yüksek Hızlı Katlanır Kapının Patenti Gora Door otomatik Kapı Sistemleri LTD. ŞTİ. de saklidir.


About

Comments are closed.