Hangar Kapısı

Hangar Kapısı

Hangar kapısı, büyük ölçülerde kapı açıklığı olan binalarda kullanılmaktadır. Genellikle tersane, uçak hangarları, helikopter hangarları, mega yapılar  gibi çevre koşulları bakımından dayanıklılığın önemli olduğu binalarda tercih edilmektedir.

Hangar Kapıları Modelleri;

  • Folding Kapılar
  • Teleskopik Kapılar
  • Katlanır PVC branda Kapılar
  • Özel İmalat Kapılar
 

Foldin Kapılar

Yanyana dikey panellerden olşan, sağa ve sola katlanarak açılan bir kapı sistemidir. Folding kapılar genelde Helikopter hangarları, Tramvay hangarları ve Küçük Uçakların hangarlarında kullanılır. Maksimum 30 metre genişlik  8 metre yüksekliğe kadar yapılmaktadır. Yüksek Oranda ısı Yalıtımlıdır. Rüzgar dayanımı oldukça yüksektir.

Teleskopik Kapılar

Çelik profillerle çevrilmin sandvich panellerle kapatılmış, yanlara doğru üst üste açılan bir hangar kapısı sistemidir. Maksimum 100 mt genişlik 20 mt yüksekliğe kadar yapıla bilmektedir. Genellikle büyük uçakların hangarlarında kullanılır.Yüksek Oranda ısı Yalıtımlıdır. Rüzgar dayanımı oldukça yüksektir.

Katlanır PVC Branda Kapılar

Çift taraflı PVC branda kullanılarak üretilen kapılar -35’ den +70 derecelere kadar dayanıklıdır. En çok karşılaşılan ve çalışmaları olumsuz etkileyen çevresel faktör: rüzgâr tüm büyük branda kapılarda sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü bu kategorideki tüm kapılar güçlü rüzgâr yükünü minimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Yatay kılavuzlar üzerine gelen rüzgâr yükü, binaya monte edilmiş dikey kolonlara iletilir ve böylece kapı rüzgâr yükünden en az seviyede etkilenmiş olur.  Tesisin maruz kaldığı rüzgâr yüküne uygun tasarımlar yapılarak kapının rüzgâra dayanıklılığı sağlanabilir.

Hangarlarda da oldukça tercih edilen bu kapılar, uçakların geçişini sağlayabilmek için yatay olarak hareket ederek yukarıya katlanan direkler kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu direkler sayesinde yan yana olan büyük kapılar birleşerek çok daha büyük bir açıklık meydana getirir.

Bu özel kapılarda büyüklük neredeyse sınırsızdır; istenilen her ölçüde kapı üretilebilmektedir. Hızlı ve dayanıklı olan bu kapılar tersane, hangar ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Vinç kapıları gibi tesis ve işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmış gruplarımızda bulunmaktadır. Her türlü kapı ihtiyacınızda çözüm ortağınızız.

FOLDİNG HANGAR KAPISI
TELESKOPİK HANGAR KAPISI
BRANDA HANGAR KAPISI

About

Comments are closed.