Yükleme Körüğü

Yükleme Körüğü

Yükleme veya boşaltma esnasında oluşabilecek enerji kayıplarını minimuma indirmek ve ürünlerinizi dış hava koşullarından korumak için mekanik veya şişme tip yükleme körüklerini kullanabilirsiniz. Şişme körükler özellikle gıda sektöründe tam sızdırmazlık sağlamak için tercih edilen ürünlerdendir.

Mekanik Körükler

Mekanik Körükler, esnek bir tasarıma sahiptir ve tüm ölçülerdeki araçlar için kullanılabilirler. Rampaya yaklaşan araç merkezden sapar ve korunak iskeletine çarparsa, gövde içerisine yerleştirilmiş olan yaylar sayesinde korunak hareketi takip eder ve hiç bir zedelenme olmaz.

Esnekliği, yüksek aşınma ve kopma dayanımı, iyi fiyat/performans oranı ve diğer özelliklerin bir araya gelmesi, yükleme noktalarının çok büyük bir kısmında Mekanik Körük bulunmasının başlıca nedenidir.

Şişme Körükler

Donmuş gıda sektöründe ürünlerin taşınırken soğuk zincirin korunması son derece önemlidir. Şişme Körükler, sıcaklık kontrolü yapılan işletmelerde yükleme ve boşaltma işlemi sırasında olabilecek ısı kayıplarına karşı iyi derecede sızdırmazlık sağlar. Diğer körüklerden farklı olarak, aracın körüğü itmesi gerekmez. Bu tip körüklerde, körük aracın etrafında şişerek tam bir sızdırmazlık sağlar. Şişme Körükler, neredeyse tüm araç ölçülerine uygundur ve işletmelerin beklentisinden çok daha fazla sızdırmazlık sağlar.

Yükleme Odaları

Tam bir yükleme noktası oluşturmak için körük, rampa ve sandviç panellerden oluşan özel odanın bir arada kullanıldığı bir çözümdür.

Yükleme Odaları, rampa, körük ve sandviç panelden oluşan özel odanın bir arada kullanıldığı özel yükleme sistemleridir. Otomatik yükselen taban platformuyla birlikte izolasyon kaplamalı ya da kaplamasız yuva seçeneği sayesinde kendi başına çalışan bir yükleme sistemi elde edersiniz. Var olan binaların dışına herhangi bir büyük müdahale gerekmeden monte edilebilme özelliği sayesinde, iç mekanda ciddi bir alan tasarrufu elde edilir. Yükleme ünitesi ve bina arasında panelli seksiyonel kapı ile termal izolasyon sağladığı için, ısının önemli olduğu uygulamalarda yükleme kabinleri tercih edilir. Yükleme Odaları, birçok işletmenin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

About