Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Kapılar yapınızın duvar, tavan ve diğer özelliklerine göre düzenlenebilen ve tavana doğru yatay bir şekilde kayarak hareket ederek çalışan, kullanıcıya en büyük boş kullanım alanı sağlayan, tozdan kurtaran, ortam havasını muhafaza eden, emniyetli ve açık görüş sunan, istenilen boyutlarda üretilen uzun ömürlü kullanım sağlayan kapılardır.
Otomatik kapı olarak kullanım alanları eczane, fabrika kapıları, depo kapıları ve süpermarket, alışveriş merkezleri gibi bir çok faaliyet alanlarında yer gösteren otomasyon sistemleri günümüzde gün geçtikçe yeni inşaat firmaları tarafından terfi edilen dükkanlar için otomatik kepenklerin kullanımını arttırmıştır. Ayrıca güvenlik için daha üst seviyede kalan bir otomasyon sistemidir.
İzoleli sandviç panellerden oluşan bu sayede yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayabilen Panellerin birleşim noktaları parmak kıstırma olasılığı engellenecek şekilde tasarlanır. Kurma yaylar ile dengelendiği için elle rahat çalıştırılır.
Dört tarafı koruyucu contalar ile kaplıdır. Bu şekilde de güvenlik üst düzeyde kalır.
Kullanım alanları genellikle , fabrika kapıları , garaj kapıları vs. yerlerde kullanılır.
Renk genellikle (RAL 9002) beyaz renktir fakat müşterinin isteğine göre düzenlenir.
Birde bu şekilde madde madde açıklayalım;
• Sıcak daldırma galvanizli çelik, poliüretan izolasyonlu özel kaburga formuna sahip sandviç panellerden yapılır.
• Seksiyonlar arası kapı alt ve üst yan bölümlerinde esnek PVC fitillerle sızdırmazlığın sağlanması
• Çarpmalara ve rüzgâra karşı kapının dayanıklılığını arttıran güçlendirici çelik takviyeli levhalar vardır.
• Manuel olarak açabilme imkânı ile kolaylıkla açılabilir.
• Pnomatik olarak adlandırılan güvenlik sistemi (Herhangi bir cisme değmesi halinde kapının durmasını ve yukarı çıkmasını sağlayan sistemdir)
• Opsiyonel olarak otomatik kapanma sağlanabilir emniyet fotoseli bağlanabilir. Uzun ömürlü çekme motorları ömür boyu yağlama gerektirmez.
• Fotosel, flaşör, pnomatik emniyet sistemi gibi uyarı ve emniyet sistemleri uygulamak mümkündür.

Seksiyonel garaj kapısı – Hayalinizdeki garaj kapısı, Hörmann kalitesiyle…

Şık çizgilere sahip motorlu seksiyonel garaj kapıları, dikey olarak yukarı doğru hareket eder. Bu sayede garajınızın önündeki alanda, daha çok kullanabileceğiniz yer kazanmış olursunuz. Garaj girişiniz dikdörtgen, eğik tavanlı hatta kemerli bile olsa seksiyonel kapıların montajı her zaman mümkündür. Bu yüzden, sonradan yapılacak restorasyonlarda da Hörmann kalitesine geçmek mümkündür. Siz hayalinizdeki garaj kapısını istediğiniz gibi seçin, Ev ve Garaj Kapısı Dizayn Programı uygulamasını hazırlasın.

Detaylı bilgi için yan taraftaki broşür incelenebilir. İsterseniz Hörmann temsilcisi ile de görüşebilirsiniz.


Hörmann seksiyonel garaj kapıları için iyi nedenler

Güvenliğinizi garanti altına alabilmek için, tüm kapı ve motor bileşenleri bağımsız enstitülerde test edilmiş ve sertifikalanmıştır; ayrıca hepsi Hörmann bünyesinde geliştirilip üretilmektedir ve birbirleriyle tam bir uyum gösterir. Bahsi geçen ürünler, DIN ISO 9001 yönetim sistemine uygun olarak Almanya’da üretilir ve Avrupa standardı 13241-1’in gerekliliklerini karşılar. Ayrıca yüksek nitelikli Hörmann çalışanları, sürekli olarak yeni ürünler, geliştirmeler ve iyileştirmeler üzerinde detaylı ve yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Sektördeki Hörmann patentleri ve benzersiz ürünleri, işte bu çalışmanın sonucudur.

Nesilden nesile miras kalan garaj kapıları

Gerçek koşullar altında uzun zamana yayılan denetimler sayesinde Hörmann kalitesinde, olgunlaşmış seri ürünler sunulmaktadır. Mükemmel teknik çözümler ve tartışılmaz kalite standardı sayesinde, Hörmann seksiyonel kapılar için 10 yıl ve Hörmann motorlar için 5 yıl garanti vermektedir.*

* Ayrıntılı garanti koşulları için: www.hoermann.com

Hörmann bu konuda iyi bir örnek oluşturuyor. Çünkü 2013 yılından beri Hörmann, enerji ihtiyacının % 40’ını yenilenebilir kaynaklarından sağlıyor ve ilerleyen zaman içinde bu oranı daha da yükseltmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda, akıllı ve sertifikalı enerji yönetim sisteminin kullanıma girmesi sayesinde, her yıl tonlarca karbondioksit yayılımı önleniyor. Ve son olarak, Hörmann ayrıca sürdürülebilir yapı için de ürünler sunuyor. Hörmann’ın çevreci çalışmaları hakkında daha fazla bilgiyi “Biz yeşil düşünüyoruz” broşüründe bulabilirsiniz.

[1] Çizgili kapılarda eşit çizgi aralıkları ve görünmeyen panel geçişleri
Çizgi düzenin eşit bölünmüş olması [A], Hörmann garaj kapılarını özel kılmaktadır. Bölümler öyle şekillendirilmiştir ki, paneller arası geçişler kapı kapalıyken adeta görünmez. Bunu kendi gözlerinizle görmelisiniz!

Talep ederseniz, eşgörünümlü yan kapıları da seksiyonel garaj kapısı ile eşgörünümlü çizgi hizası ile temin edebilirsiniz.

[2] Rakip firma kapılarındaki farklı panel yükseklikleri ve belirgin panel geçişlerden dolayı [C] eşit olmayan çizgi mesafeleri [B]. Ve bu durum, uyumlu olmayan kapı görünümüne neden olur.

Ansichtsgleichheit bei Zarge und Torblatt

Bir kapının uyumlu görünümü, küçük ayrıntılara gösterilen özen sayesinde ortaya çıkar: Örneğin beyaz lento kaplaması [1] tüm yüzeyler için daima kapı paneli ile uyumlu sunulmaktadır. Bu sayede tüm bileşenlerin birbiriyle uyumlu olması sağlanır. Yan kasalar [2] standart olarak beyaz woodgrain yüzey ile sunulmaktadır. Sandgrain, Silkgrain veya Decograin yüzeyli seksiyonel kapılar için kasa kaplamasını opsiyonel olarak kapı panel yüzeyinde temin edebilirsiniz. Micrograin kapılarda kasa kaplaması düz Silkgrain yüzeyinde sunulur.

Renkli seksiyonel kapıları ve Decograin yüzey kapılar için de panel dekorunda ya da yüzey rengine uyumlu opsiyonel kasa kaplaması [2] sunuluyor. Bu kapılarda tamamlayıcı lento kaplaması [1] daima kapıların renginde ya da kapı panel dekorunda sunuluyor.

Flächenbündige Sturzausgleichsblende

LPU kapılarda bu eşgörünümlü lento kaplaması, kaplama ve kapı kanadı arasındaki görünmez geçiş için en zarif çözümdür. 
Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama ile eş yüz oluyor.

Detailgetreue Decograin Oberflächen

Çelik panellerin dış tarafındaki UV ışınlarına dayanıklı plastik folyo kaplama, doğal ahşap veya antrasitin zarif metalik görüntüsünün tüm estetiğine sahiptir. Aşırı kirlenmelerine rağmen 6 çekici Decograin dekorlar uzun ömürlüdür. 

Optimaler Langzeitschutz

Kırılmaya dayanıklı, 4 cm yükseklikteki plastik kasa pabucu kasanın paslanma tehlikesindeki kısmını kapatır ve olası paslanmaya karşı koruma sağlamaktadır. Diğer rakiplerin çözümlerinden farklı olarak bu etkili ve uzun süreli koruma uzun süreli ıslak havalarda da koruma sunmaktadır. Kapının zemin contası ve kasa altı pabucu uyumlu bir görünüm sağlar.

Effiziente Wärmedämmung

Ev ve garaj arasında direkt geçiş varsa, her zaman iyi ısı yalıtımına sahip garaj kapıları tavsiye edilir. İyi bir ısı yalıtımına sahip olan LPU kapıların yalıtım özelliği Hörmann ThermoFrame ile güçlendirilmiştir. Kapı kasası ile birlikte kolay monte edilebilen siyah plastik profil, kasa ve duvar arasındaki ısı köprüsüz özelliği *% 15’e kadar güçlendirmektedir. Opsiyonlu ThermoFrame kasa bağlantısını tüm Hörmann seksiyonel kapılar için temin edebilirsiniz.

* Çift cidarlı LPU seksiyonel garaj kapıdaki ölçü: 5000 × 2125 mm

Praxisnahe Lösungen

Garaja kolay geçiş için eşiksiz personel kapılar tavsiye edilmektedir. Böylece garaj kapısını açmadan bisikletleri veya bahçe araç gereçleri garajdan çıkarabilirsiniz.
Paslanmaz alt eşiğin ortası sadece 10 mm ve kenarları 5 mm. yüksekliğe sahiptir. Böylece daha rahat bir geçiş sağlanmakta ve düşme riski azaltılmaktadır. 

Selbstverständlich mehr Sicherheit

Davetsiz misafirlerin otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma konusunda fazla şansı yok. Garaj kapısı kapandığı zaman, zorlayarak kaldırmayı engelleyen kit, otomatik olarak motor hareket rayının ucundaki kilitle iletişime geçer, böylece sıkıca sabitlenerek kilitlenir ve kapının zorlayarak açılmasını engeller. Bu patentli kapı kilidi mekanik olarak çalışır ve bu nedenle, rakip motorların tersine, elektrik olmadan da devreye girer.

Zertifizierte Sicherheit

Bu güvenilir şifrelenmiş garaj kapı ve bahçe giriş kapı motorları için tasarlanmıi iki yönlü BiSecur telsiz sistemi geleceğin teknolojisidir ve garaj kapıların, bahçe giriş kapıların, aydınlatma gibi fonksiyonların güvenilir bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Yeni geliştirilen ve çok güvenli olan şifreleme sayesinde telsiz sinyaliniz izinsiz kopyalanamaz. Sistem, Bochum Ruhr Üniversitesi güvenlik uzmanları tarafından test edilip onaylanmıştır ve online bankacılık kadar güvenlidir.

Komfortable Abfrage der Torposition

Garajınızın kapısının açık kalıp kalmadığını kontrol etmek için, kötü havalarda dışarıya çıkmanıza artık gerek yok. Tek bir butona basarak HS 5 BS uzaktan kumandanın LED lambası renginden kapınızın kapalı olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz başka bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Daha konforlu ve güvenli kapınızı kumanda edemezsınız.

Hörmann BiSecureGateway ile birlikte akıllı telefon uygulamamız ile Hörmann garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, Hörmann ev kapınızı*** ve sisteme bağlı diğer cihazları akılı telefonunuz veya tablet bilgisayarınız ile kolayca kumanda edebilirsiniz.

* Kullanım noktasında kapıya görüş alanı yoksa ilave fotosel gereklidir. 
** iOS ve Android işletim sistemleri için 
*** Özel donanım il

Ausgezeichnetes Design

Siyah veya beyaz renklerde sunulan özel BiSecur uzaktan kumandaların tasarımı çok zariftir ve ele iyi oturur.

Parlak piyano tipi yüzeyi opsiyonel Hörmann BiSecur uzaktan kumandaların eşsiz dizaynı reddot design ödülü ile ödüllendirilmiştir.

About